Hogwarts School of Witchcraft and Wizard
Празнична история - Page 2 1fpiy Заповядайте в един невероятен свят изпълнен с магия и вълшебство. Форум за малки и големи направен по неповторимите книги на Дж.К.Роулинг,а именно "Хари Потър".Гмурнете се в света на магьосниците и се присъединете към нас за новата учебна година в "Хогуортс".А при кой ли ще отиде купата на домовете...предстои да разберем.
Hogwarts School of Witchcraft and Wizard
Празнична история - Page 2 1fpiy Заповядайте в един невероятен свят изпълнен с магия и вълшебство. Форум за малки и големи направен по неповторимите книги на Дж.К.Роулинг,а именно "Хари Потър".Гмурнете се в света на магьосниците и се присъединете към нас за новата учебна година в "Хогуортс".А при кой ли ще отиде купата на домовете...предстои да разберем.

Hogwarts School of Witchcraft and Wizard RPG forum BG
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВходВлез като PR
Гласувайте за нас :)
BGtop
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Мегара и Посейдон, Перла в Океан от чувства. [РП на тема Боговете на Олимп]
Празнична история - Page 2 EmptyСъб Авг 13, 2016 2:22 pm by Екатерина Дейвидс-Муур

» Разпределение (РП)
Празнична история - Page 2 EmptyВто Апр 05, 2016 9:16 am by Джон Картър

» Разпределителен тест
Празнична история - Page 2 EmptyПет Апр 01, 2016 7:07 pm by Джон Картър

» Заети ликове
Празнична история - Page 2 EmptyЧет Мар 17, 2016 3:10 pm by Вивиaнa Гровънър

» Before 1 week
Празнична история - Page 2 EmptyСря Яну 20, 2016 11:15 am by Рок Хауърд

» Търся си семейство,приятели,врагове,etc...
Празнична история - Page 2 EmptyПон Яну 18, 2016 12:03 am by Рок Хауърд

» Спам на воля :)
Празнична история - Page 2 EmptyПон Дек 28, 2015 10:20 am by Афродита Найт

» №007
Празнична история - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2015 10:50 am by Liam Shadow

» Liam Shadow
Празнична история - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2015 10:30 am by Liam Shadow

Точки на домовете
- 320
- 1340
- 1280
- 780

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 6 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 6 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 71, на Сря Яну 01, 2014 8:05 pm
Статистика
Имаме 423 регистрирани потребители
Най-новият потребител е Sandwich

Нашите потребители са написали 22572 мнения in 1538 subjects
Slideout 1
Полезни неща за новодошлите и не само:

Share
 

 Празнична история

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Елъди Атертън
Грифиндор
Грифиндор
Елъди Атертън

Профил
ПисанеЗаглавие: Празнична история   Празнична история - Page 2 EmptyПет Май 23, 2014 10:03 am

First topic message reminder :

Стоях в Голямата зала, прелиствайки лениво страниците на учебника по история на магията, така или иначе нямаше какво по-добро да правя. Коледа беше скоро, повечето ученици вече бяха заминали обратно по домовете си, за да прекарат празника със семействата си. Не и аз. Аз трябваше да остана тук, защото родителите ми щяха да пътуват. А няма никакъв начин да ме накарат да отида при брат си... Честно казано, така беше по-добре. Нямаше как да изтрая още една скучна седмица с тях. 
И ето ме, седях на ъгълчето на пейката, гризейки кракер и четейки книга. Супер гледка, а? Не бях единствената, естествено, но от Грифиндор, и по-конкретно, от моя курс, хората бяха много малко. Затова и нямаше с кого да се занимавам в онзи момент. 
Прекарах така известно време, преди да усетя, как срещу мен седна някой. Вдигнах поглед, за да видя, кой нарушаваше спокойствието ми - сигурно някой досаден слидеринец. Как не ги понасях...
Когато го видях, обаче, повдигнах вежди и се усмихнах леко. 
–Ти пък какво правиш тук? Не трябваше ли да си у дома?
Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
Рок Хауърд
Грифиндор
Грифиндор
Рок Хауърд

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: Празнична история   Празнична история - Page 2 EmptyПет Май 30, 2014 12:17 am

Елоди го хвана за ръка и след малко бяха пред статуята на гърбавата вещица, откъдето започваше тунел водещ до село Хогсмийд. Тя изрече заклинание и го отвори.
 - И аз предпочитам да минавам по пряк път  - усмихна се палаво Рок. След теб.
 Влязоха в тунела, а после той затвори зад тях. Ако Филч или някой учител минеше от тук и видеше, че е отворено веднага щеше да се досети, че има измъкнали се без позволение ученици. А това съвсем не влизаше в интересите на момчето. Уверен беше, че и в нейните. Все пак на никого не  му е приятно да го наказват, нищо че на всеки или почити всеки се случва понякога.
 Двамата грифиндорци минаха през тунела и след време бяха в селцето
 - Имаш ли предпочитание от къде да започнем? - попита Рок. - Предлагам да идем до Мадам Пудифрут или до "Къщата на крясъците"
Върнете се в началото Go down
http://vampires-werwolfsrpg.bulgarianforum.net/
Елъди Атертън
Грифиндор
Грифиндор
Елъди Атертън

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: Празнична история   Празнична история - Page 2 EmptyПет Май 30, 2014 10:29 am

Взъщност, изобщо не се и изненадах, че знае за този тунел. Повечето от дома ни знаеха. Затова когато ме остави да мина преди него не се колебах, а направо влязох, плътно следвана от него. Тунелът не ме разочарова отново - затвори се щом и двамата бяхме вътре, за да не разберат, че се измъкваме. 
Вървяхме в тишина, нямаше какво точно да си кажем докато минавахме през тесния проход...изискваше усилия все пак. 
Не след дълго, обаче, вече бяхме в малкото село. Тогава Рок се обърна към мен и ме попита откъде дда започнем, давайки предложенията си. 
Прецених го с поглед. Питаше ме дали искам да ида в кафенето, което обикновено беше пълно само с влюбени двойки, или в мистериозната, стара, изоставена къща, за която се носеха всякакви легенди. Е, това беше лесно!
- "Къщата на крясъците'' първо, после Мадам Пудифут. Може да минем и през Зонко, защото ми свършиха торовите бомбички и самопоправящите пера...
Не дочаках отговор, а направо насочих поглед към извисяващата се на доста разстояние от селото къща. Започнахме да ходим  натам, докато бях потънала в мисли. Никога не бях ходила там, може би затова и кипях от ентусиазъм. Погледнах към Рок. 
- Никога не съм влизала вътре...ами ти? Бил ли си там?
Върнете се в началото Go down
Рок Хауърд
Грифиндор
Грифиндор
Рок Хауърд

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: Празнична история   Празнична история - Page 2 EmptyСря Юни 04, 2014 11:28 am

Елъди очерта местата, които да посетят, както и редът им и двамата грифиндорци тръгнаха на обиколката си.
 - Всъщност и аз не съм влизал - призна си Рок докато наближаваха "Къщата на крясъците" - първата спирка от хогсмидския им маршрут - И като спомена Зонко мога да ти дам от моите бомбички, като се приберем, обаче и на мен ми трябват самопоправящи се  пера. Пък и пушещите и пръскащите картички също са ми свършили.
 Стигнаха до целта си, отвориха вратата на къщата и се вмъкнаха вътре. Портата се затвори зад тях и се чу протяжно скърцане. .
Върнете се в началото Go down
http://vampires-werwolfsrpg.bulgarianforum.net/
Елъди Атертън
Грифиндор
Грифиндор
Елъди Атертън

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: Празнична история   Празнична история - Page 2 EmptyСря Юни 04, 2014 10:39 pm

Намръщих се когато чух проклетото проскърцване. Не бях уплашена, в никакъв случай...Добре де, може би малко.....ъх, кого заблуждавам....да си в Грифиндор не значи да се само смел, а и доблестен и справедлив, нали? Е, явно съм от вторите. Затова и се приближих по-близо до Рок и прошепнах.
- Какво беше това?
Беше глупаво - къщата беше стара и порутена, нищо чудно че имаше скърцания. Нямаше да се учуда и ако пропаднехме през прогнилия под. Той, обаче, засега се държеше. И слава богу. И тогава нещо отново проскърца от някъде пред нас, което ме накара да настръхна отново. Затова се съсредоточих върху какво ми беше говорил Рок допреди малко. За да разсея мислите си, сещате се.
- Явно не само аз опитвам да преписвам по трансфигурация, а? - огледах наоколо и въздъхнах. Да вървим в тъмните коридорчета, докато аз се страхувах, че нещо може да ни нападне не беше най-умната идея,а? Все пак, в страшните филми нещата изскашаха от тъмното, а ако не беше тъмно то тогава бяхме в безопасност. - Лумос!
Светлината озари целия тесен коридор, който изглеждаше още по-зле така. Тапетите бяха разпокъсани, все едно от нокти на куче, имаше мухъл по ъглите, беше прашно и мръсно....
- Чаровно местенце, а? - измърморих саркастично. - Е, не знам за теб, но аз се нанасям тук. Не само обзавеждане по последна мода, ами и прекрасна акустика...
И къщата на крясъците, за да потвърди казаното от мен, изскърца в съгласие.
Върнете се в началото Go down
Рок Хауърд
Грифиндор
Грифиндор
Рок Хауърд

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: Празнична история   Празнична история - Page 2 EmptyЧет Юни 05, 2014 7:08 pm

- Явно не само аз опитвам да преписвам по трансфигурация, а?
- И по отвари -  допълни  Рок, а през това време се озърна разглеждайки. Последва примера й и  призова светлина от върха на своята пръчка. Къщата си личеше, че е запусната, приличаше на бойно поле.и  определено звучеше страшничко. Все пак тази запуснатост й придаваше някакво обаяние  А, впрочем ако си мислите, че един грифиндорец не се бои от нищо дълбоко грешите. Такива хора просто не съществуват. Е добре де съществуват напълно безстрашни или поне не им личи, че се страхуват. Наричат се бебета и малки деца. Така, че нашият герой случайно приближи съученичката си.
 - Може от време на време да правиш партита тук - подсмихна се той отваряйки една врата. Не беше напълно сигурен дали се шегува, както предположи, но реши да се включи. - Само трябват  светлинни ефекти.
От горния етаж нещо изтрополя.
Върнете се в началото Go down
http://vampires-werwolfsrpg.bulgarianforum.net/
Елъди Атертън
Грифиндор
Грифиндор
Елъди Атертън

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: Празнична история   Празнична история - Page 2 EmptyСъб Юни 07, 2014 10:37 am

Подсмихнах се на шегата му. А той отвори врата, която изскърца.
- Само трябват светлинни ефекти.
Вдигнах рязко глава, когато нещо от горния етаж избумтя. Нацупих се веднага, приближавайки се към Рок.
- Като се замисля, може би това не е най-доброто място за бъдещи инвестиции, хм. - погледнах нагоре към олчщения таван на стаята недоверчиво. Имах силно желание да отида горе и да видя, какво е причинило този звук, но пък желанието да избягам беше също толкова силно.
После се опомних, преди да заприличам на страхлива глупачка. Сериозно ли ме беше страх? Аз бях магьосница, по дяволите! Магьосница, и не лоша при това. Ако имаше нещо там горе, което да цели да ни нарани, щях да го победя с помощта на Рок, защото и той беше вещер. И двамата знаехме предостатъшно магии, с които да се спасим от каквато и да опасност, затова нямаше повод за тревоги.
Освен това, сигурно дори не беше нещо страшно - може би капак на прозорец, който се удряше в стената или нещо такова. Или счупени греди. 
- Кажи ми, че поне ти имаш здрав разум и ще отхвърлиш налудничавата ми идея да се качим горе. - промърморих, преди да огледам отново. Тук долу беше толкова...толкова пусто.... струваше ми се невероятно горе да има каквото и да било, но въпреки това погледнах към Рок. Давах избора на него, да прецени, дали да видим, какво се крие там горе...
Вдигнах вежди и зачаках.
Върнете се в началото Go down
Рок Хауърд
Грифиндор
Грифиндор
Рок Хауърд

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: Празнична история   Празнична история - Page 2 EmptyПон Юни 23, 2014 9:04 am

Дали да продължат изследването на къщата или да си тръгнат? Ето го важният въпрос за момента. Елъди остави избора на Рок
 " От една страна наистина изглежда опасно" - набързо претегли той в ума си двата варианта - "Да си тръгнем. От друга не върви грифиндорец, а в случая двама да отстъпи при първата опасност. Пък и двамата сме магьосници, сигурно бихме могли да се справим. А може и нищо да няма. Значи продължаваме. Даже и да няма друго" - продължи претеглянето - "възможността за счупени греди или стъпала и да пропаднем си я има, а излишния риск често е глупост. Само, че не винаги, дори рядко е видно в началото кой риск е излишен, кой направо глупав и кой оправдан. Освен това ми е любопитно, струва ми се и на Елъди"
 - Инвестицията може би не е добра идея - докато говореше Рок извади от един от джобовете си платнена торбичка с дупки, сложи Томи в нея и я преметна на гърба си. Така главата и предните лапички на кученцето се подаваха над рамото му. - Но така и така сме тук защо да не доразгледаме - избра да продължат.
Върнете се в началото Go down
http://vampires-werwolfsrpg.bulgarianforum.net/
Елъди Атертън
Грифиндор
Грифиндор
Елъди Атертън

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: Празнична история   Празнична история - Page 2 EmptyНед Юни 29, 2014 9:40 am

Потръпнах при отговора му, но кимнах. Честно? Една не малка част от мен се беше надявала той да откаже и просто да се обърнем и да си тръгнем. Но пък другата нададе радостен вик и ме накара да кимна. 
Насочих светлината от пръчката си към стълбището в края на стаята. Имаше паяжини навсякъде. Ужас. Толкова беше гадно тук. 
Рок извади торбичка и прибра в нея малкото си кученце, преди да го метне на рамо, като беше оставил само главата и предните му лапички да се подават. Нямаше как да не се усмихна на тази тази гледка. ТОми беше толкова сладък!
- Хайде да вървим на приключениее... - изтананиках тихо, преди да направя първата крачка към тъмното стълбище, готова да изстрелям всяко заклинание, което бях чувала през живота си. 
Качих се на първото стъпало и то изскърца противно и чумно. Толкова шумно, че сърцето ми се разтуптя. Нацупих се и продължих внимателно нагоре, опитвайки се да не заплитам косата си в паяжините, които бяха като мрежа пред мен. А стълбите продължаваха да скърцат...
-Знаеш ли, един основен ремонт и мястото просто ще за-
Не успях да довърша саркастичния си коментар, защото в този момент стъпалото поддаде под крака ми и той затъна надолу. Чух писъка си - може би от паниката, която ме беше обзела в този момент, а може би заради болката, която почувствах по крака си. Бях пропаднала, а дървото беше ожулило цялата ми кожа. И все пак, беше заради първото - заради шока. 
Стиснах зъби и се опитах да измъкна крака си от дупката, но беше заклещен. 
- Мамка му, -изругах тихо преди да се обърна към Рок и да го изгледам извинително. Боже, дори не знаех какво да му кажа...Поклатих глава и се наведох, опитвайки се да разместя счупените дъски, такаче дупката да се разшири. А нямаше никакъв начин да изполвам магия сега! Какво, да не би да исках да си отрежа крака...как не...
Въздъхнах раздразнено заради болката в прасеца си, погнусата от самата идея в какви слоеве прах беше затънал крака ми и най-вече от раздразнение, че се бях стреснала толкова много от глупавото пропадане. Та това бече стара къща! Трябваше да го очаквам...Обърнах се към момчето към мен с леко свити устни 
- Малко помощ?
Върнете се в началото Go down
Рок Хауърд
Грифиндор
Грифиндор
Рок Хауърд

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: Празнична история   Празнична история - Page 2 EmptyНед Юни 29, 2014 5:03 pm

Двамата ученици от Грифиндор тръгнаха да се качват по стълбата към втория етаж на къщата. Държаха в ръка магическите си пръчки готови да ги използват ако потрябват, а стъпалата зловещо скърцаха под краката им при всяка крачка. Отделно от стените и тавана висяха много паяжини и понякога се налагаше момчето да ги маха с ръка. Елъди тръгна да казва нещо за основен ремонт от какъвто мястото наистина имаше нужда, когато попаднаха на първото препятствие ако може така да се нарече. Кракът на момичето пропадна в едно от стъпалата и заседна там.
 "Любопитството рани котката" - перифразира на ум Рок известната поговорка. А на глас:
 - Веднага - в същото оглеждайки и преценявайки  как да помогне на съученичката си, т.е как да измъкне крака й. С магия не ставаше, пък и той не знаеше подходяща. Оставаше да дочупи дъската с удари.  Момчето си пое дъх и стовари стъпалото си върху дървото. Разнесе се пращене. После пак. Рок обхвана с ръце тялото на Елъди и нанесе последния удар, а веднага след това я вдигна на горното стъпало при него.
 - Как си? - попита я той - оглеждайки прасеца й.
Върнете се в началото Go down
http://vampires-werwolfsrpg.bulgarianforum.net/
Елъди Атертън
Грифиндор
Грифиндор
Елъди Атертън

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: Празнична история   Празнична история - Page 2 EmptyНед Сеп 28, 2014 8:55 pm

Рок ми помогна да се изправя, обвивайки с ръцете си тялото ми, дърпайки ме нагоре. 
- Как си? - попита ме той, премествайки погледа си върху крака ми. Аз сторих същото и не успшх да спра раздразнението от това да се изпише по лицето ми. Както очаквах - прах и драскотини. 
- И по-зле съм била,- отговорих му най-накрая, спомняйки си безбройните пъти, в които се бях наранявала заради лошата ми координация. - Извинявай, Рок. 
Огледах прашното стълбище и се нацупих. 
- Знаеш ли, това е може би глупаво. Къщата е стара. Прав беше за глупавите дупки. Освен това, моье би шумът е бил от някоя счупена дъска. Ако да продължим означава да се нарани пак някой от нас, не знам дали си струва...
После погледнах отново към крака си и се усмихнах иронично - нищо ново за мен и нескопосаността ми. Погледнах нагоре към Рок и на лицето ми цъфна усмивка.
- Да знаеш случайно как да закърпваш някоя и друга рана?
Върнете се в началото Go down
Рок Хауърд
Грифиндор
Грифиндор
Рок Хауърд

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: Празнична история   Празнична история - Page 2 EmptyВто Окт 07, 2014 12:17 pm

- И по зле съм била - отвърна му тя.
- Май си права - съгласи се Рок, който също оглеждаше стълбите нагоре. - Има поне още едно изгнило - виждаше го -  Няма смисъл да продължаваме.
Отново погледна наранения крак на съученичката си
- Имам известна представа - потвърди той. Седна на стълбата така, че очите му да са на едно ниво с крака без да се налага да се навежда. Естествено първо провери здравината на стъпалото. - Тергео - Заклинанието изсмука праха около драскотините както и няколко капки кръв - Мисля че няма тресчици вътре. Извади от джоба на мантията си кърпа, раздра я  и превърза прасеца на момичето. - В момента мога толкова - изправи се. - Ще можеш ли да го прескочиш? - попита имайки предвид счупеното стъпало.
Върнете се в началото Go down
http://vampires-werwolfsrpg.bulgarianforum.net/
Sponsored content



Профил
ПисанеЗаглавие: Re: Празнична история   Празнична история - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 

Празнична история

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2

 Similar topics

-
» Дневник по История на магията
» Записване за часовете по История на магията

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Hogwarts School of Witchcraft and Wizard :: And some more ... :: Друго :: Минало-