Hogwarts School of Witchcraft and Wizard
It's hard to be a bright light in a dim world 1fpiy Заповядайте в един невероятен свят изпълнен с магия и вълшебство. Форум за малки и големи направен по неповторимите книги на Дж.К.Роулинг,а именно "Хари Потър".Гмурнете се в света на магьосниците и се присъединете към нас за новата учебна година в "Хогуортс".А при кой ли ще отиде купата на домовете...предстои да разберем.
Hogwarts School of Witchcraft and Wizard
It's hard to be a bright light in a dim world 1fpiy Заповядайте в един невероятен свят изпълнен с магия и вълшебство. Форум за малки и големи направен по неповторимите книги на Дж.К.Роулинг,а именно "Хари Потър".Гмурнете се в света на магьосниците и се присъединете към нас за новата учебна година в "Хогуортс".А при кой ли ще отиде купата на домовете...предстои да разберем.

Hogwarts School of Witchcraft and Wizard RPG forum BG
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВходВлез като PR
Гласувайте за нас :)
BGtop
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Мегара и Посейдон, Перла в Океан от чувства. [РП на тема Боговете на Олимп]
It's hard to be a bright light in a dim world EmptyСъб Авг 13, 2016 2:22 pm by Екатерина Дейвидс-Муур

» Разпределение (РП)
It's hard to be a bright light in a dim world EmptyВто Апр 05, 2016 9:16 am by Джон Картър

» Разпределителен тест
It's hard to be a bright light in a dim world EmptyПет Апр 01, 2016 7:07 pm by Джон Картър

» Заети ликове
It's hard to be a bright light in a dim world EmptyЧет Мар 17, 2016 3:10 pm by Вивиaнa Гровънър

» Before 1 week
It's hard to be a bright light in a dim world EmptyСря Яну 20, 2016 11:15 am by Рок Хауърд

» Търся си семейство,приятели,врагове,etc...
It's hard to be a bright light in a dim world EmptyПон Яну 18, 2016 12:03 am by Рок Хауърд

» Спам на воля :)
It's hard to be a bright light in a dim world EmptyПон Дек 28, 2015 10:20 am by Афродита Найт

» №007
It's hard to be a bright light in a dim world EmptyСря Ное 11, 2015 10:50 am by Liam Shadow

» Liam Shadow
It's hard to be a bright light in a dim world EmptyСря Ное 11, 2015 10:30 am by Liam Shadow

Точки на домовете
- 320
- 1340
- 1280
- 780

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 25 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 25 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 71, на Сря Яну 01, 2014 8:05 pm
Статистика
Имаме 423 регистрирани потребители
Най-новият потребител е Sandwich

Нашите потребители са написали 22572 мнения in 1538 subjects
Slideout 1
Полезни неща за новодошлите и не само:

Share
 

 It's hard to be a bright light in a dim world

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Renesmee
Грифиндор
Грифиндор
Renesmee

Профил
ПисанеЗаглавие: It's hard to be a bright light in a dim world   It's hard to be a bright light in a dim world EmptyНед Дек 29, 2013 1:40 pm

- Бързаш ли за някъде, малката?
Не толкова думите, колкото скования от омраза стъклен поглед, накараха момичето да настръхне.Мъжът пред нея беше толкова слаб, че приличаше на болен, с по-бледа кожа дори и от тази на момичето (а нея често я сравняваха с цвета на снега), а устните му бяха тънки и дълги,като черта преминаваща през лицето му.И в момента тази линия беше изкривена в зловеща усмивка насочена към Неси.Робата стоеше отпусната като чаршаф върху слабото му тяло, а черният й цвят се открояваше върху бледата му кожа.
Именно заради хора като него мразеше да идва на това място, но днес се беше наложило.Имаше неотложна работа, но в момента кокалестата ръка на мъжа пред нея я притискаше към стената и й пречеше да я свърши.
- Всъщност.. имам важна работа, а и трябва да се връщам в Хогуортс, така че, ако обичаш...
Опита се да се измъкне, но той я стисна още по-силно за рамото.Вече определено я беше хванало страх и искаше да се махне от тук възможно най-скоро.
- Възпитаничка на Хогуортс?Как можах да не се сетя.. А и тези униформи..колко съм глупав! - мъжа изтцъка с език, показвайки разочарование от самия себе си, но зловещата усмивка не падаше от лицето му - Но знаеш ли, може би аз бих могъл да те обуча дори по-добре..Какво ще кажеш?Няма да е нужно да се връщаш там.
Не беше сигурна, но й се стори, че с другата ръка магьосника посегна към пръчката си, което изпари всяка надежда в нея.
- И там съм си добре, благодаря.
За пореден път се опита да се измъкне от захвата му, но тогава усети студения връх на пръчката му опряна в гърлото си.Явно сега наистина беше загазила.


Последната промяна е направена от Renesmee на Пон Дек 30, 2013 12:19 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Dorian Blake
Черен магьосник
Черен магьосник
Dorian Blake

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: It's hard to be a bright light in a dim world   It's hard to be a bright light in a dim world EmptyНед Дек 29, 2013 2:57 pm

Мракон- али. Тук винаги цареше мрак и злокобност. Повечето същества, бродещи из този район бяха уродливи на външен вид, неприятни и подли. Трудно беше да преговаряш с тях и винаги се налагаше дълго да умуваш, за да не останеш измамен от тях. Не всеки оцеляваше в този пазар - някои губеха силите си, други всичко останало, трети дори живота си. Всеки един миг беше като последен.

За младия Блейк това не беше никакво притеснение. Нравът му бе смразяващо хладен и спокоен през цялото време. Не се страхуваше от смъртта. Надсмиваше й се и се изправяше смело срещу нея, но не беше глупак. Не искаше да пропилява живота си, предпочиташе да трови този на останалите. Затова и беше един от най- добрите черни магьосници из тези места, макар малкият брой години. Смел, непредвидим, мрачен - той беше самото въплъщение на цялата улица. Криеше в себе си всичките й тайни и рядко говореше, но думите му винаги имаха цена.

Красивият млад мъж се прибираше към имението. Не можеше да го нарече точно дом, защото там нямаше нищо, което да го накара да се почувства като такъв. Със същия успех можеше да живее и в някой кашон, или царски палат. Стъпките му отекваха строги и премерени, като самия него. Подмяташе пръчката между пръстите си, въртейки я ловко и умело, докато не съзря нещо изненадващо за тази част на магическия свят.

Една фигура. Към нея бе притисната и друга фигура, но първата беше именно тази, която му направи истинско впечатление. Беше бяла. Прозрачна кожа, призрачно-бели дрехи, които сигурно бяха пострадали от допира с мръсната тухлена стена и светлата коса, която също се доближаваше до белите нюанси, спускаща се по тялото й. Изглеждаше странно и напълно неприемливо. Момичето, което трепереше в следствие от заплахите на хилавия магьосник изглеждаше напълно неестествено на фона на всичко това. Напълно неправилно. По един странен начин му напомняше на сестра му, когато бяха малки и все още нормални.

Странното чувство на дежа ву прониза и без това студените му гърди и той съвсем тихо, скрит в тъмнината на сенките се приближи до тях. Пръстите му хванаха пръчката по- стабилно и скоро беше точно зад жалкия старец, който мислеше, че може да изкопчи нещо от нея. Извисяваше се над двамата доста повече и сянката му ги покри и двамата. Върха на пръчката му докосна тила на мъжът пред него и двамата замръзнаха.

- Не ме карай да изричам това, което си мисля. Пощади живота си и си тръгни без да правиш никакви резки движения.
Думите излизаха съвършено спокойни и с онази ледена строгост, която смразяваше кръвта на всички, с които имаше някакъв контакт. И макар гласът му да не бе по- силен от шепот хилавия магьосник реши, че живота му е по- скъп и бавно спусна ръцете си настрани и надолу. Обърна се с лице към него и очите му се разшириха. Очевидно го разпозна.

- Нямам нужда от убеждаване. Тръгвам. Извинете.. - каза той, хриптейки със своя дрезгав глас и побърза да се изниже от цялата ситуация. Блейк не се учуди - малко бяха смелчагите, които искаха да застават на пътя на пръчката му и никога н завършваше добре за тях. След като се отдалечи достатъчно ниския мъж започна да бяга, очевидно надявайки се младия магьосник да не го последва.

- Това не е място за теб. Върви си в красивия свят. - посъветва я красивият младеж след известно време на тишина. Студените му очи я пронизваха с един продължителен и съсредоточен поглед, изучавайки цялата й фигура от главата до петите за един дълъг миг, след което се обърна и тръгна по обратния път.
Върнете се в началото Go down
Renesmee
Грифиндор
Грифиндор
Renesmee

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: It's hard to be a bright light in a dim world   It's hard to be a bright light in a dim world EmptyНед Дек 29, 2013 9:25 pm


Вече предполагаше, че бъдещето й или ще бъде много черно, или изобщо нямаше да има такова.Но тогава се случи нещо странно..Магьосник от чиито пори определено не прииждаше топлина и щастие я спаси.Изглеждаше точно толкова зъл, колкото нападателят й, ако не и повече, но все пак не я нарани.Тя дължеше живота си на напълно непознат и нямаше идея как да реагира докато онова кокалесто чучело се отдалечаваше.
Когато чу думите му, обаче, до някъде се съвзе.Определено не й харесваше някой да й казва къде й е мястото и къде не е.. вярно беше, че този някой току-що й спаси живота, но това не значеше, че думите му щяха да я подразнят по-малко от обикновено.
- Защо мислиш, че моя свят е толкова красив?
Провикна се след него Неси.Та той дори не я познаваше..Колкото и силен да беше, беше просто поредния излъгал се от външността й на нежна петуния и нямаше идея, че вътре в нея се криеше свиреп лъв.
- И все пак.. защо ме спаси?Ти дори не ме познаваш..
Вече беше тръгнала след него. Да, изобщо не беше предпазлива, но мъжът я беше заинтригувал достатъчно, за да я докара до глупост.А и не всеки ден срещаше такъв човек.
Вече почти го настигаше със ситните си, но бързи крачки, а дишането й се беше очистило от всички емоции през които беше преминала в последните минути.
Върнете се в началото Go down
Dorian Blake
Черен магьосник
Черен магьосник
Dorian Blake

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: It's hard to be a bright light in a dim world   It's hard to be a bright light in a dim world EmptyНед Дек 29, 2013 9:44 pm

Нима тя... говореше на него? Ситуацията беше толкова абсурдна, че той чак се учуди. Спря се за момент, пъхайки ръце в джобовете на разкопчаното си кожено яке и се завъртя на пети, измервайки я с поглед. Изражението му остана ледено спокойно, но вътре в него върлуваше озадачение. Защо? Защо тя говори с него?

Огледа отново призрачната фигура и се замисли върху отговора си. Вниматело подбираше думите си, докато си правеше заключения, които вадеше от всяка нейна мимика и израз на тялото й.
- Напомняте ми за някого. Но ако предпочитате винаги мога да извикам човека пак. Не знаех, че водите задушевен разговор. - каза тихо, пристъпвайки към нея бавно. Скоро беше на около крачка от нея и вътрешно се изуми колко малка бе нейната фигура, в сравнение с неговата.

Тя запази мълчание, обмисляйки думите му, което го накара да кимне бавно. Така си и мислеше. Едва ли искаше съдбата си, която щеше да получи преди неговата намеса. Нямаше нужда да се прави на остроумна тогава пред него. Глупави момиченца.

- Връщайте се във приказката си, принцесо. Преди да си променя мнението и да свърша неговата работа. - посъветва я отново и отстъпи няколко пъти, след което се завъртя елегантно и продължи да върви по пътя към дома си.
Върнете се в началото Go down
Renesmee
Грифиндор
Грифиндор
Renesmee

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: It's hard to be a bright light in a dim world   It's hard to be a bright light in a dim world EmptyНед Дек 29, 2013 10:03 pm

Очакваше от него да бъде изненадан.Повечето момичета просто щяха да се махнат възможно най-бързо от това място, да отидат при семейството си (в нейният случай брат си) и да поплачат за няколко часа, отърсвайки се от стреса.Но не и тя.Тя се различаваше по няколко причини точно от този тип госпожици: първо - не бягаше от опасностите; второ - никога не плачеше; трето - когато нещо я заинтригуваше, тя научаваше всичко за него.И сега щеше да е така.
Тя смело се доближи дори повече към мъжа без да изпитва страх и го погледна в очите за миг.
- Не исках да прозвуча неблагодарно.. просто съм озадачена.
Обясни думите си простичко тя.Мислеше си, че е очевидна благодарността й към него и не е необходимо да я изрича, но явно дори на това мрачно, изпълнено с тъга място, хората очакваха признателност.
- Не съм принцеса.И живота ми определено не е приказка, щом нещо ме е довело тук, не мислите ли?
Неси продължи да го следва без да се интересува дали ще изглежда нахална и досадна в неговите очи.Просто трябваше да узнае повече за него.Дори и тя не можеше да си обясни защо.
- И въпреки всичко ако имахте намерение да ми сторите нещо щяхте просто да подминете и да ме оставите най-вероятно да умра, нали? - докато говореше вече го беше настигнала, хващайки го за лакътя го накара да спре и да я погледне - Не ме е страх от Вас.
Върнете се в началото Go down
Dorian Blake
Черен магьосник
Черен магьосник
Dorian Blake

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: It's hard to be a bright light in a dim world   It's hard to be a bright light in a dim world EmptyНед Дек 29, 2013 10:25 pm

По принцип той я игнорираше. Не му пречеха брътвежите й, нито това, че го следва. В крайна сметка все някога щеше да се измори и да си тръгне. Всички го правеха. А той бе толкова незаинтересован от нея, както и от всичко останало, освен от черната магия. Тя беше неговата слабост, отровата, която прояждаше душата му и разбиваше психиката му. Тя и жаждата за отмъщение.

Унесен в мисли, той отново се бе върнал към своя собствен свят, в който му бе много по- комфортно. Но нещо бързо го извади от това и накара всяка фибра в тялото му да се стегне. Той моментално стрелна с поглед движението й. Нима тя го докосна?
Пръчката в ръката му веднага се задейства и в следващия момент слабата й фигура се притисна към близката стена. Чертите му станаха още по- сурови и зловещи, очите му се свиха, челюстта му се стегна...

- Това ли искаш? Да те накарам да се страхуваш от мен? За това ли си тук - търсачка на силни усещания? - проговори с ледения си тон, приближавайки се бавно. Издиша въздуха, който толкова бе задържал и изкара кутията с цигари от джоба си и запали една, докато тя се опитваше да се измъкне от капана си, но не можеше. Нямаше шанс. Гъстия пушек напусна устните му бавно и славно, докато младия мъж не беше съвсем близо до тялото на малкото момиче.

- Нямам време за малки, глупави момиченца и тяхното безразсъдно любопитство, мадам. - оповести я и в следващия момент натиска към нея спадна и тя бе свободна. Издиша втората партида цигарен дим към нея, гледайки я с празния си мистериозен поглед и леко смръщени вежди - Това не ти е детска игра и аз определено няма да си играя с теб.
Върнете се в началото Go down
Renesmee
Грифиндор
Грифиндор
Renesmee

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: It's hard to be a bright light in a dim world   It's hard to be a bright light in a dim world EmptyНед Дек 29, 2013 10:52 pm

Добре, той сериозно ли?Заплашваше ме с това?Не, че беше от любимите ми неща да нямам свобода на движението, но все пак не беше и кой знае колко плашещо.
Но лицето му вече беше друго нещо.Сега от него вече наистина се излъчваше злоба и студенина, караща те да измръзнеш само от един поглед.И това го направи още по-интересен, колкото и налудничево да звучеше.Но тя някак си знаеше, че нямаше да я нарани.Не и много.Усещаше го.
- Да ме накараш да се страхувам?С това?Моля те, не бъди глупав.Ако исках страх просто нямаше да мърдам от собствения си дом, но това е друга тема.
Тя го погледна ядосано в очите.Та кой беше той, за да й дава определения?Да не би да беше по-добър от нея?!
- Не съм глупава.Както казах, не ме познаваш.Самия ти изглеждаш глупав, давайки ми определения, които не отговарят на реалността.Ако мислех, че действително представляваш някаква опасност за мен вече щях да съм си тръгнала.
Хареса й това, че все пак успя да задържи вниманието му поне за известно време.Нямаше идея колко щеше да продължи това, но все пак си беше някакво постижение.
- Не си играя с теб.Вярваш или не не приемам живота като игра, поне в това можеш да бъдеш спокоен.
Вече сама се чудеше на себе си.Продължаваше да стои и да говори, което не беше присъщо за нея.Тя предпочиташе да се изказва с малко думи, да остава сама и са се справя сама с почти всичко.Но сега имаше нещо различно.. имаше нещо в него, което я караше да си мисли, че трябва да върви по петите му като разглезена хлапачка.Но, мамка му, не беше такава.
Върнете се в началото Go down
Dorian Blake
Черен магьосник
Черен магьосник
Dorian Blake

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: It's hard to be a bright light in a dim world   It's hard to be a bright light in a dim world EmptyСря Яну 22, 2014 8:29 pm

Дориан не разбираше какво иска това странно момиче пред него. Не разбираше и защо го следи, което го накара да смръщи вежди. Остави я. Отпусна всякакво заклинание от нея, но не промени дистанцията си. Стоеше все така на половин ръка разстояние пред нея, скръстил ръце пред гърдите си, от което изглеждаше дори по- огромен и внушаващ.
Леденият му поглед я пронизваше, а от устните му отново излизаше цигарен дим, но този път по- бавно.

- Добре. Извинете мадам, за неучтивостта ми. - съгласи се най- ненадейно и изненадващо за нея и взе цигарата между пръстите си, кимайки учтиво с глава. Върна отново погледа си върху нея и устните му се свиха в права черта.
- Какво искате от мен? Кажете ми с какво още мога да бъда полезен, освен че Ви спасих живота. Какво да направя за вас, за да мога да бъда най- накрая свободен от компанията й и спокойно да си отида у дома? Сам. - попита тихо и отпусна ръце в страни от тялото си. По тези кътчета на Мракон-али човек не виждаше дори сянката си, а Блейк, с неговите черни дрехи се сливаше почти нацяло с обстановката като едно изключително перфектно олицетворение на злото.
Върнете се в началото Go down
Renesmee
Грифиндор
Грифиндор
Renesmee

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: It's hard to be a bright light in a dim world   It's hard to be a bright light in a dim world EmptyВто Фев 11, 2014 11:59 am

- Всъщност.. с нищо.Благодаря за помощта, господина, оценявам го.
Тя му се усмихна леко и направи няколко крачки назад.Нямаше идея какво се беше случило преди секунди, за да се държи по такъв начин и то с толкова опасен човек.. Но колкото и да не искаше да го признае, чувството за привличане все още го имаше, но тя не беше толкова слаба.Нито глупава.
- А сега.. ще тръгвам.Благодаря отново.
Дари го с лека усмивка, колкото да покаже учтивост, обърна се и закрачи бавно и равномерно.Каквото и да се беше случило, колкото и силен да беше той, тя имаше достатъчно гордост, за да не покаже никакъв страх.
Сега щеше да направи няколко прости неща - да се махне от тук, да забрави за случката и да се увери, че брат й нямаше да разбере нищо от това.Надяваше се само да не се наложи да се върне на това ужасно място.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content



Профил
ПисанеЗаглавие: Re: It's hard to be a bright light in a dim world   It's hard to be a bright light in a dim world Empty

Върнете се в началото Go down
 

It's hard to be a bright light in a dim world

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

 Similar topics

-
» When your world suddenly twists
» My second world
» Its my world its my life...
» Never forget what you are. The rest of the world will not.
» Nessie's magic world.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Hogwarts School of Witchcraft and Wizard :: And some more ... :: Друго :: Минало-