Hogwarts School of Witchcraft and Wizard
Мъглознание 1fpiy Заповядайте в един невероятен свят изпълнен с магия и вълшебство. Форум за малки и големи направен по неповторимите книги на Дж.К.Роулинг,а именно "Хари Потър".Гмурнете се в света на магьосниците и се присъединете към нас за новата учебна година в "Хогуортс".А при кой ли ще отиде купата на домовете...предстои да разберем.
Hogwarts School of Witchcraft and Wizard
Мъглознание 1fpiy Заповядайте в един невероятен свят изпълнен с магия и вълшебство. Форум за малки и големи направен по неповторимите книги на Дж.К.Роулинг,а именно "Хари Потър".Гмурнете се в света на магьосниците и се присъединете към нас за новата учебна година в "Хогуортс".А при кой ли ще отиде купата на домовете...предстои да разберем.

Hogwarts School of Witchcraft and Wizard RPG forum BG
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВходВлез като PR
Гласувайте за нас :)
BGtop
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Мегара и Посейдон, Перла в Океан от чувства. [РП на тема Боговете на Олимп]
Мъглознание EmptyСъб Авг 13, 2016 2:22 pm by Екатерина Дейвидс-Муур

» Разпределение (РП)
Мъглознание EmptyВто Апр 05, 2016 9:16 am by Джон Картър

» Разпределителен тест
Мъглознание EmptyПет Апр 01, 2016 7:07 pm by Джон Картър

» Заети ликове
Мъглознание EmptyЧет Мар 17, 2016 3:10 pm by Вивиaнa Гровънър

» Before 1 week
Мъглознание EmptyСря Яну 20, 2016 11:15 am by Рок Хауърд

» Търся си семейство,приятели,врагове,etc...
Мъглознание EmptyПон Яну 18, 2016 12:03 am by Рок Хауърд

» Спам на воля :)
Мъглознание EmptyПон Дек 28, 2015 10:20 am by Афродита Найт

» №007
Мъглознание EmptyСря Ное 11, 2015 10:50 am by Liam Shadow

» Liam Shadow
Мъглознание EmptyСря Ное 11, 2015 10:30 am by Liam Shadow

Точки на домовете
- 320
- 1340
- 1280
- 780

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 20 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 20 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 71, на Сря Яну 01, 2014 8:05 pm
Статистика
Имаме 423 регистрирани потребители
Най-новият потребител е Sandwich

Нашите потребители са написали 22572 мнения in 1538 subjects
Slideout 1
Полезни неща за новодошлите и не само:

Share
 

 Мъглознание

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Кристиан Озера
Директор и отговорник за "Рейвънклоу"
Директор и отговорник за
Кристиан Озера

Профил
ПисанеЗаглавие: Мъглознание   Мъглознание EmptyЧет Авг 15, 2013 7:05 pm

Мъглознание CharmsClassroom

Учебната програма включва изучаване на електрически уреди, приспособления за повдигане на тежки предмети и други предмети и технологии, с които си служат обикновените хора.
Целта на часовете е младите магьосници да за запознаят със света на мъгълите(обикновените хора), за да могат по-лесно да се слеят с тях. Предметът започва да се изучава в трети курс и е подходящ за тези, които имат намерение да работят нещо свързано с не-магьосниците.
Върнете се в началото Go down
https://hogwarts-magic-rpg.bulgarianforum.net
Leta.
Преподавател
Преподавател
Leta.

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: Мъглознание   Мъглознание EmptyНед Окт 20, 2013 9:25 pm

Лета от сутринта беше на тръни заради първият си урок с първокурсниците. Обикаляше из стаята си и от закуската го караше само на фреш от портокал. Половин час преди самият час тя се запъти към кабинета. Подреди книжата си и изписа с красиви букви на дъската:
Лета Родригес.
Отвори широко вратите на кабинета и седна на стола си. След малко заприиждаха малки уплашени първокурсници. Те насядаха по местата си и млъкнаха. 
Учителката се усмихна и се изправи.
-Добър ден, скъпи първокурсници. Надявам се да се чувствате добре в новия си дом. С Вас ще бъде цели седем години заедно и ще трябва някак си да ме изтърпите.
Децата се засмяха леко. 
-Казвам се Лета Родригес, както пише на дъската - и тя махна с ръка зад себе си. - Желая да ме наричате професор Родригес. Не искам да чувам имена от сорта на госпожо Лета, професор Лета и други. По-възрастна съм от Вас, следователно трябва да ме уважавате. Също така ще се отнасям с всеки така както той се отнася към мен. Надявам се да не съм Ви уплашила много.
Първокурсниците я гледаха като гърмяни зайци и дори не смееха да мръднат. 
-Тази година ще се запознаете с предмета Мъгълознание. Не е труден, стига да учите. Ще Ви помоля да не го поставяте на по заден план, защото е еднакво важен с Трансфигурацията или Вълшебството. Кажете ми как, ако не изучаваха Мъгълознание, магьосниците щяха да живеят нормално в човешкия свят? Всички щяха да живеят на Диагон-али ли? Или скрито и ще общуват само със себеподобни? Животът щеше да е ужасен. Затова младите магьосници трябва да се научат да се прикриват сред мъгълите и да знаят как да използват техните уреди, да знаят за начина им на живот и да се приспособяват към него. Ако желаете си запишете тези точки за да се подсещате. В моя час рядко се пише, смятам, че ще Ви е по-лесно с няколко точки, които да ви припомнят разговорите в клас.
На дъската се появиха следните заглавия:
Защо трябва да изучаваме Мъгълознание?
-За да се сливаме с мъгълите.
-За да пазим магията.
-За да се улесняваме в мъгълския свят.
Какво ще учим тази година?
-Мъгълски спортове.
-Мъгълски уреди.
-Тази година ще работим главно върху спортовете, като ще съпоставяме някои от тях с куидича. Ще минем и по мъгълските уреди, но за кратко. Те се изучават в по-горен клас. Ще ви помоля всеки час да носите учебника по Мъгълознание, защото там има много картинки. Както и пера, и пергамент. Идвайте на време и не внасяйте храна в кабинета - тук не е ресторант. Не говорете в часа. Не преписвайте - ще Ви хвана, а и предмета не е толкова труден. И както казах не подценявайте предмета ми. 
Лета седна и се усмихна на децата.
-За домашно искам съчинение от минимум 15 реда "Какво знам и какво искам да науча за мъгълите". Записахте ли?
Децата кимнаха.
-Е, часът свърши. Лек ден и до утре.
Първокурсниците се изнесоха, бъбрейки шумно, а Лета се облегна назад и въздъхна. Сега я чакаше среща с второкурсниците, за която също беше развълнувана.
П.С. Домашните на ЛС. Ако желаете напишете как е протекъл за Вас часа в тази тема.
Върнете се в началото Go down
 

Мъглознание

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Hogwarts School of Witchcraft and Wizard :: Хогуортс и неговите околности :: Училището :: Класни стаи :: Кабинета по Мъглознание-