Hogwarts School of Witchcraft and Wizard
По някое време, делничен тъп скучен ден - Page 2 1fpiy Заповядайте в един невероятен свят изпълнен с магия и вълшебство. Форум за малки и големи направен по неповторимите книги на Дж.К.Роулинг,а именно "Хари Потър".Гмурнете се в света на магьосниците и се присъединете към нас за новата учебна година в "Хогуортс".А при кой ли ще отиде купата на домовете...предстои да разберем.
Hogwarts School of Witchcraft and Wizard
По някое време, делничен тъп скучен ден - Page 2 1fpiy Заповядайте в един невероятен свят изпълнен с магия и вълшебство. Форум за малки и големи направен по неповторимите книги на Дж.К.Роулинг,а именно "Хари Потър".Гмурнете се в света на магьосниците и се присъединете към нас за новата учебна година в "Хогуортс".А при кой ли ще отиде купата на домовете...предстои да разберем.

Hogwarts School of Witchcraft and Wizard RPG forum BG
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВходВлез като PR
Гласувайте за нас :)
BGtop
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Мегара и Посейдон, Перла в Океан от чувства. [РП на тема Боговете на Олимп]
По някое време, делничен тъп скучен ден - Page 2 EmptyСъб Авг 13, 2016 2:22 pm by Екатерина Дейвидс-Муур

» Разпределение (РП)
По някое време, делничен тъп скучен ден - Page 2 EmptyВто Апр 05, 2016 9:16 am by Джон Картър

» Разпределителен тест
По някое време, делничен тъп скучен ден - Page 2 EmptyПет Апр 01, 2016 7:07 pm by Джон Картър

» Заети ликове
По някое време, делничен тъп скучен ден - Page 2 EmptyЧет Мар 17, 2016 3:10 pm by Вивиaнa Гровънър

» Before 1 week
По някое време, делничен тъп скучен ден - Page 2 EmptyСря Яну 20, 2016 11:15 am by Рок Хауърд

» Търся си семейство,приятели,врагове,etc...
По някое време, делничен тъп скучен ден - Page 2 EmptyПон Яну 18, 2016 12:03 am by Рок Хауърд

» Спам на воля :)
По някое време, делничен тъп скучен ден - Page 2 EmptyПон Дек 28, 2015 10:20 am by Афродита Найт

» №007
По някое време, делничен тъп скучен ден - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2015 10:50 am by Liam Shadow

» Liam Shadow
По някое време, делничен тъп скучен ден - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2015 10:30 am by Liam Shadow

Точки на домовете
- 320
- 1340
- 1280
- 780

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 28 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 28 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 71, на Сря Яну 01, 2014 8:05 pm
Статистика
Имаме 423 регистрирани потребители
Най-новият потребител е Sandwich

Нашите потребители са написали 22572 мнения in 1538 subjects
Slideout 1
Полезни неща за новодошлите и не само:

Share
 

 По някое време, делничен тъп скучен ден

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Николас Ашбри
Бунтарят (Николас Ашбри)
Бунтарят (Николас Ашбри)
Николас Ашбри

Профил
ПисанеЗаглавие: По някое време, делничен тъп скучен ден   По някое време, делничен тъп скучен ден - Page 2 EmptyПет Яну 23, 2015 9:29 pm

First topic message reminder :

Туп-туп-туп.
Какво беше това? Приглушеният звук от предпазливите хитри стъпки на Николас Ашбри? О, точно така, дами и господа, научихте се - положението е "Опази нам, Мерлине".
Ама, не, не е чак толкова зле - нищо няма да взривява или да вдига учениците на революция... Макар, че това са две доста добри идеи... Кхъм, днес желанието на пакостника ни беше съвсем скромно. То, ами разберете го, като постоянно чуваш тъпите префекти да се фукат или да разказват истории за вълшебните светлини и аромати, разноцветните води и кранчета, и на теб ще ти се дозавижда и прииска да пробваш. За къде беше тръгнал, ли? Банята на префектите.
Продължаваше да крачи по коридорите с ръце в джобовете, извръщащ се предпазливо врат и невероятното си умение да стъпва без да издава излишен звук. Тежък е живота на непокорника, занаята принуждава да придобиеш разни нужни способности.
Рижокоското се приближаваше към една леко открехната врата с очеивдното намерение да я подмине, въпреки че тази врата се отвори от течението по-широко и разкри съдържанието вътре. Минавайки покрай нея, Аш хвърли един поглед, за да види нещо като склад, който приличаше на хранилище по Отвари. Зърна как някакво момиче с гръб към него тършува из рафтове и един кашон залита и пада върху нея. Абсолютно пренебрежително, язовецът върна вниманието си върху пътя и си продължи.
Десет минути по-късно, няколко прикриващи притичвания и скривания зад ъгъла, както и един престой зад статуя, докато преподавателят по Пророкуване отмине, стигна до целта. Петия етаж, четвъртата врата вляво от статуята на Борис Объркания. Туй трябваше да е. Опита да я отвори, въпреки че знаеше, че това би трябвало да се случи само след изречената парола. Късметът не беше с рижокоското днес и вратата мълчаливо отказа да поддаде. Е, добре тогава. Трябваше да стане по трудния начин. Извади пръчката си и я нсочи към вратата:
- Бомбарда! - Чу се желаният взрив. Прикри главата си и надзърна след момент. Цялата врата бе почерняла и даже пушеше, но магическата й защита не бе позволила да се повлияе от магията. Оф, сега трябваше да мисли парола!
- Какво правиш, бе?!
Ник се обърна рязко, стреснат от пискливия глас и извика инстинктивно. ДаИзглеждашГлупав.
Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
Анеля Денвърли.
Рейвънклоу
Рейвънклоу
Анеля Денвърли.

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: По някое време, делничен тъп скучен ден   По някое време, делничен тъп скучен ден - Page 2 EmptyПон Фев 23, 2015 12:15 am

-Дразниш ме, Ашбри. Много ме дразниш. Просто трябва да впрегна всяка една молекула в тялото си, за да не те удавя. - изсъсках аз.
Ще ми се да бях в Слидерин, така никой нямаше да се изненада, ако наистина направя нещо лошо или поне щеше да предизвика гнева само на учителите. Но щом си в Рейвънклоу... не, не можеш да си позволиш такива неща. Трябва да си ако не перфектен, то тогава поне добър и да се стараеш. Направиш ли грешка рискуваш целия дом да се възмути и да остане възмутен и резервиран към теб до завършването. А аз не исках да изгубя най-хубавото в Хогуортс и затова нямаше да си изпрося доживотно наказание. Събрах си малкото останали нерви, зарязах всичките си принципи, изпръсках Николас право в лицето и излязох от басейна. Да гледа ако иска. Няма да се хабя повече за такова незряло момче. Той точно това искаше, да ме дразни, а аз нямаше да му доставя удоволствие. Оставяйки водна пътечка стичаща се от косата ми и цялото тяло след мен по пода аз се спрях пред трамплина и подскочих малко на място да загрея, пръскайки вода и пяна като кученце. Николас доплува до края на басейна до мен, ухилен весело.
-Дребен, да не реши, че ще ми убиеш забавлението? - попитах аз, скръствайки ръце.
Добре, може би не беше толкова дребен, дори би минал за седмокурсник, но да казваш на по-малките "дребен" винаги повдига самочувствието.
-Мислех, че си твърде срамежлива за това. А и нали, как го каза, "си имаше строги принципи".
Изплезих му се, засилих се и скочих във водата, правейки истинска водна бомба, без да ми пука дали Николас не е твърде близо до мен и дали няма да получи някой крак при скока. Изплувах след малко, въодушевена от готиното чувство, и махнах мократа коса от лицето ми. Ник май беше невредим, а аз вече не му бях толкова ядосана, главно защото мислех само за това как ще се кача на трамплина и ще скоча пак. Щях да опитам някоя вълнуваща маневра.
-Това си е доста яко, бих казала. - отсъдих аз, без да знам на себе си или на Ашбри говоря. - Пътят определено е за дамите!
Измъкнах се от басейна отново, впрягайки цялата си воля, за да не избягам да се скрия зад пердето. Нямаше да изпусна момента и да го оставя да ме тормози, но все пак не беше най-големия кеф за мен да се разкарвам по долни гащи в банята на префектите пред някакъв недодялан хафълпафец.
Преди да скоча се обърнах към Николас, да го предупредя, наполовина на шега, наполовина на сериозно.
-Ако разкажеш на някого за всичко това тук, ще те превърна в охлюв. Някой заклинания по транфигурация вярно ми се опъват, но това съм убедена, че ще успея да го усвоя.
Преди да дочакам отговор се метнах отново във водата, този път по гръб с едно голяма цъмбууууур и после изплувах, смеейки се сама като малко дете. Щях да тръгна веднага пак, само че стомахът ми сякаш се разбърка и аз се отпуснах на едно от стъпалата. Махах с крака под водата, отпуснала глава назад замечтано. След малко усетих, че мълчанието се бе задържало по-дълго от обичайното и вдигнах глава. Николас си играеше с някакви мехурчета от пяната и изглеждаше замислен. Реших да го изтегля от дълбините на съзнанието му и въпреки че ми харесваше тази приятна кротка атмосфера да наруша тишината. Започнах с първото, което ми дойде наум. Не исках пак да се бием и давим, поне не сега, може би след десет минути, когато си върнех енергията и бях готова за водна война. Сега... сега щяхме да говорим.
-Ашбри, ти още ли ме мислиш за такава загубенячка? Защо вярваш на всички тези стереотипи за Рейвънклоу, мм? Мисля, че определено те изненадах днес, а ти още се правиш на надменен и твърде готин за компания като моята.
Много добро начало на разговор, Анеля. Все ги мисля едни... Бъбря, бъбря и пак бъбря без да мисля, като по този начин често сама се изправям пред трудни ситуации, които изискват да развихря фантазията и ума си, за да измисля решение. Като в ситкомите или в анимационен сериал, все едно аз съм главна героиня в нещо такова и такъв ми е сценария. Трагикомично е, трагикомична съм и аз.
Върнете се в началото Go down
Николас Ашбри
Бунтарят (Николас Ашбри)
Бунтарят (Николас Ашбри)
Николас Ашбри

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: По някое време, делничен тъп скучен ден   По някое време, делничен тъп скучен ден - Page 2 EmptyПон Фев 23, 2015 9:12 pm

Колкото и да бъбреше многознайката ни, все пак тярбва да направим една ретроспекцийка, за да видим за какво толкова се беше замислил Николас пред пяната, нали? Ами, един проницателен и дълбокомислещ петокурсник като невероятния ни Николас Ашбри размишляваше върху въпосите от небитието като например, коя магия можеше да му помогне да си измагьоса надуваем дюшек или някоя друга глезотийка, за да му стане по-забавно? Добре, де, не беше това... Под рижавите къдрици имаше нещо повече. И тук не се шегувам - язовецът през по-голямата част от времето бе сериозен и мислите му съответстваха на външния вид. Но как да се погълнеш от гадните мисли за реалността, когато имаш един час да се отпуснеш в едно от забранените райски кътчета на Хогуортс? Да, самотно му беше и да, бе се замислил колко съкваше да си самичък и единствената компания, в която можеш да се намираш, е, ако заплашиш и изманипулираш някой глупавичък като рейвънклоука. Но точно днес и точно между четири и пет следобед, пъстроочкото ни почти не бе спрял да се усмихва и… защо да си губеше времето в кофти отвяванки?
- Ама аз съм твърде готин за теб? – С открито любопитство и неразбиране приклепа срещу Анеля и „арйукидингми“ физиономията й. Личеше си колко бързо бе съжалила да го заговори. Но Ник знаеше, че така или иначе отговорът на въпросите й я човъркаше отвътре.
Заплува към тъмнокоската и се отпусна върху водата до нея, а след малко и тя направи същото и сега лежаха на звезда един до друг.
- Не са стереотипи, бе, жено, вие сте най-забилия в книги и послушен дом от всичките. Някой, отговарящ на тези определения, няма как да не е скучен и страхлив. Защо се шашкаш толкова? И ти си готина, не колкото мен, но ставаш. – Замълча за миг, колкото да се наслади на изнервеното ръмжене на Денвърли, и продължи да говори с поглед, забит във високия таван – Трябва да се гордееш със себе си. Успяваш да поддържаш добър имидж, приятелства, трудиш се толкова много, съвестна си… Не се впрягай толкова. Но не си права, че днес си ме изненадала, аз не съм очаквал да не ми се вържеш така или иначе.
Ех, Ашбри, развали хубавия момент за момичето.
Само усети пръските върху себе си от размаха на ръката й, която се канеше да се стовари в юмрук върху корема на петокурсника и мигом се потопи под водата. Размаха с ръце нагоре, за да се избута към дъното и с неимоверни усилия накрая дупето му удари дъното. От тук мятащите се крака на шестокурсничката изглеждаха толкова далеч. Рейвънката подаде глава под водата и Ник й помаха. В интерес на истината, днес двамата си помогнаха взаимно. Само че едва ли някой от двамата щеше да го признае на другия.
Въздухът му свърши и бързо се изстреля към повърхността. Анеля се беше настанила обратно на едното стъпало, отпусната и гледаща уморено.
- Какво искаш сега, да си седиш на стъпалото и да говорим за теб?
- Не е вярно…
- А, добре, просто държиш на експертното ми психологическо мнение…
- АБЕ…!
- Анеля Денвърли, страдаш от Синдром на Прекомерния Пукизъм.
- О, така ли, Николас Ашбри, а твоят неизличим Идиотски Високомерен Непукизъм по-добър ли е от мен?!
- Аз съм по-добър от всички, мила моя! – Разпери ръце и се ухили, а заради дразненето си си докара атака от тъмнокоската. Момичето се опита да го удари и като разбра, че няма смисъл да си хаби силите, сърдито се измъкна от басейна и насочи към трамплина. О, нямаше само тя да го пробва.
Изскочи от басейна и хукна след Денвърли. Момичето му хвърли подозрителен поглед през рамо и ускори крачка, засилвайки се към трамплина. Хафълпафецът се засилваше плътно зад нея. Денвърли нямаше как да знае, че рижокоското е толкова луд, и реши да му избяга, като скочи от трамплина. Но Ник беше точно толкова откачен и я настигна пред трамплина, скачайки заедно с нея и улавяйки я във въздуха за кръста. Групав скок, че какво му имаше?
Писъкът на рейвънката по никакъв начин не го мотивира да я пусне, даже напротив, Ашбри уви краката си около нея, вкопчвайки се в тъмнокоската и правейки ги една цяла бомба, която щеше да се разбие…
… Точно сега. Плясъкът огласи цялото помещение, двамата потънаха надолу, докато Денвърли се мъчеше да се отскубне. Да, ама не! Ник продължаваше да я стиска здраво, докато не удариха бавно и славно дъното, после се оттласна с всичка сила (ох, че тежка беше тази умница) и с издути бузи (поне Ашбри беше с такива, Анеля изпускаше балончета под вода в безмълвните си протести) се показаха над водата. Анеля, естетсвено, започна да вика, а пък Аш беше решил, че, еми, няма да я пусне! Щяха да са неразделни другарчета, вкопчени в прегръдка. Като истински приятели, мхм.
Върнете се в началото Go down
Екатерина Дейвидс-Муур
Момичето на Димка (Екатерина Дейвидс-Муур)
Момичето на Димка (Екатерина Дейвидс-Муур)
Екатерина Дейвидс-Муур

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: По някое време, делничен тъп скучен ден   По някое време, делничен тъп скучен ден - Page 2 EmptyСъб Фев 28, 2015 3:33 pm

Все още усещаше минусовите температури на онази нощ. Нощта в която бе започнало всичко. Всъщност всичко бе започнало в топлия уютен танцов салон на първа класа на Титаник и все пак... И все пак всичко след това Екатерина помнеше кристално ясно. Сякаш беше вчера. Но слава на Мерлин от това мъчително пътуване бяха минали седмици. Седмици в които Екатерина живееше с Дмитрий и дори не се бе замисляла за училището за Магия и вълшебство, седмици с които тя дори не бе помисляла за приятелите си или родителите си. Нищо. В тези седмици в този малък свят населен (пренаселен) с толкова много хора за нея съществуваше обаче само един - Дмитрий Джозуеф Флориан. Нейния похитител, този който трябваше да я убие, черния магьосник който трябваше просто да и пререже гърлото... и нейната единствена любов. Съдбата винаги имаше странно чувство за хумор. Особено щом опреше до нея.

- Хайде де! - Екатерина седна на стола и се загледа в Димка. Изражението й бе нещо средно между "Моля те." и "Това не е честно." Всъщност най-точното описание бе изражението на Котарака в Чизми от "Шрек" , когато приложеше онзи мил поглед пред когото всички онемяваха и падаха на колене.  Е точно така тя стоеше пред него. Той обаче дори не я отразяваше. Четеше си най - спокойно вестник или по - скоро както винаги преглеждаше заглавията. - Димка!
- Не. - това бе единствената му дума. Тя ококори очи насреща му. Той сериозно ли и бе казал "не"?! Е разбира се, че щеше да каже "не". Щом ставаше дума за излизането й от къщата той бе самата непоклатимост. Нямаше нещо което да го накара да я изведе от тук. Защото някой, някъде си я искаше мъртъв. По някаква странна причина.
- Но аз трябва да се върна в замъка! Искам да завърша по дяволите! - тя се надигна. Удари с ръце по масата, издърпа вестника от ръцете му и се загледа в очите му. - Моля те... там ще бъда в безопасност..
- Екатерина... - той започна, но тя прекъсна думите му като го целуна. Нежно, мило, страстно, пламенно. Дали му се подмазваше? Абсолютно. Но тя наистина искаше да се върне в замъка, да види приятелите си, да помогне да дома си и най-вече да завърши. Оставаше и само тази една година, искаше да я изживее както подобава на един седмокурсник...
- И аз те обичам. И, ако не ме пуснеш ще избягам... знаеш, че съм способна на това. - всъщност нямаше шанс да избяга от него. Чувствата й бяха твърде силни.


След още много изнудване и мрънкане Екатерина постигна своето. Върна се в замъка в който сега се разхождаше. Всъщност "разхождаше" бе твърде силна дума. Тя спазваше задълженията си на префект и се караше на малките лоши дечица. Всъщност първокурсниците тази година бяха големи дяволчета. Екатерина не завиждаше на Адам, че е трябвало да се оправя сам с тях. През цялото това време. Е и на другите префекти разбира се.
- Извинете..., но мисля, че някой е проникнал в една от баните на префектите. - някакво малко момиченце се приближи към Катя. Детенцето бе от хафълпаф и изглеждаше доста притеснено.
- Ще проверя това, благодаря, че ми каза. - детето кимна и побърза да се скрие, сякаш Катя бе ужасен, голям, злобен слидеринец. Преди да стигне банята на префектите русокоската се погледна в едно огледало - нали е невъзможно жена да мине покрай огледало и да не се огледа - , но не видя нищо странно във вида си. Същата руса коса на малки къдрици, същите сини очи, синята вратовръзка на рейвънклоу, значката "префект" светеща на гърдите й. Нима детенцето се бе уплашило от нея? Това бе... ужасно. Катя се чувстваше дори гузно, но реши да продължи нататък със случая "Банята на префектите" и да види кой ученик се е осмелил - и как - да проникне в банята.


Очите и се разшириха, а веждите и се повдигнаха. Катя се подпря на касата на вратата и скръсти ръце пред гърдите си. Вярно, баните на префектите си ги биваше и учениците винаги се опитваха да проникнат там, но ... но това вече бе прекалено. Тези тук май го бяха объркани на плувен басейн. И всъщност "тези тук" имаха и имена. И Екатерина познаваше единия извършител много, много добре.
Анеля Денвърли, нейната най-добра приятелка, която Катя не бе виждала от месеци бе в компанията на Николас Ашбри, хафълпафче от пети курс. И явно двамата доста се забавляваха. А наоколо цареше.. хаос. Не, че някога бе кой знае колко подредено, но сега...
- Смея ли да запитам какво правите тук? - попита Екатерина леко студено. Все пак тя бе префект, не трябваше да има пристрастия дори и да ставаше дума за най-добрата й приятелка. Хубаво обаче бе, че детенцето бе казала на нея за тази суматоха, а не на Адам. Екатерина бе дочула  слухове за връзката на Анеля и Адам и не й се мислеше какво може да стане, ако Адам Стоукс влезеше тук и видеше гаджето си така. Ако Екатерина бе тук с някое момче и Димка научеше...е сигурно щеше да я убие. Преди това разбира се щеше да разчлени момчето с което Екатерина се забавляваше. Независимо дали той щеше да е най-добрия й приятел, друг префект или собствения й братовчед... който всъщност бе плашещо същество и черен магьосник, та щеше да е по-добре да си стои далеч от Хогуортс. - Не съм очаквала това от теб Анеля. Очаквах, че си... отговорна. Поне малко. Ами вие господин Ашбри? Какво ви позволява да сте тук? Имам цялото право да отнема точки от домовете ви, но няма да го направя. Сега по-добре напуснете банята... защото нарушавате поне пет училищни правила.
Катя изтръпна при думите си. Плашеше се от себе си. Никога не бе била толкова сурова с хората. Дори със злобните третокурсници от Слидерин, които смятаха, че светът е техен. Но точно сега тя бе направо зла към своята най-добра приятелка, една от своите най-добри приятелки тъй като Катя бе близка и със Софи, но в момента Екатерина бе и зла към този хафълпафев. А те се водеха наистина сладки същества. Като момиченцето което и бе споменало за всичко това.
- И Анеля.. с теб ще си поговорим за това. С вас господине ще си поговори Вазовски... защото повярвайте ми ще го известя за това. - "кучка, кучка, кучка". Лицата им сякаш крещяха това. Е ако дори не си го мислела, Екатерина си го повтори толкова много пъти, че сякаш цялото училището го бе повторило поне по един път. Чувстваше се... ужасно. Трябваше ли да е толкова зла? Не. Но беше... и все пак тя бе префект, а те наистина нарушаваха правилата. А правилата си бяха правила... дори тя не можеше да каже нещо срещу тях.


Пп: Е щом ме помолихте така мило и учтиво да се присъединя към вас...ето ме :D лоша като никога...
Върнете се в началото Go down
Анеля Денвърли.
Рейвънклоу
Рейвънклоу
Анеля Денвърли.

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: По някое време, делничен тъп скучен ден   По някое време, делничен тъп скучен ден - Page 2 EmptyПон Мар 02, 2015 2:26 pm

Нагълтах се с вода и дълго трябваше да кашлям, преди да успея през смях да се развикам в лицето на Николас. Тази двойна водна бомба определено ме шашна, но честно да си призная, беше двойно по-забавна от единичната.  Първо исках да го убия и много се мъчех да се отскубна, но можеше да станем другари по гмуркане, просто заради забавата. Да, звучи зле, но моля ви, успокойте подсъзнанието си.
-Хайде пак! - провикнах се аз , размазвайки пяна по носа му, за да заприлича на мишле. - Заедно сме по-тежки и ударът с водата е по-силен и по-епичен, и...
Смея ли да запитам какво правите тук? - гласът дойде някъде иззад мен и в първия момент не можах да проумея какво става.
Видях как Николас изпъва глава, надниква иззад мен и стисва устни, изспсувайки тихичко. Завъртях глава и стомахът ми се обърна на 360 градуса, бях убедена, че ще изпищя и ще припадна.
Кат, моята най-добра приятелка, префектата, която ми беше казала паролата, и много добре знаеше, че ходя с Адам Стоукс, близък нейн приятел, ме заварваше в ръцете на друг, в басейн сред мехурчета, където е забранено да сме, и макар че половината от ситуацията да не бе такава, както и се струваше, нещата не изглеждаха добре. Истински кошмар. Сгафих я. Много я сгафих. 
Не знам колко време съм я гледала втрещена, но внезапно се осъзнах, както и забелязах факта, че ръцете на Николас още са около кръста ми и сме прекалено близо, отколкото едно момиче, което си има приятел, трябваше да бъде заварвано с друго момче. Няма значение, че не е ставало нищо, за Екатерина не изглеждаше като нищо. Махнах ръцете на Ашбри с едно рязко движение и се оттласнах назад. Кат говореше и ни се караше, искаше обяснение и в гласа й усещах истинска студенина. Вината, която ме глождеше отвътре, най-много се въртеше около разочарованото и наранено лице на Адам, което можеше да стои срещу мен, ако той научеше за нещо такова. Имаше ми доверие, но и в него, като във всяка сериозна връзка, както и в мен, си имаше ревност и такова нещо би разрушило много. Изтръпвах и губех контрол само при мисълта за това, но може би Кат нямаше да му каже, може би щеше да разбере истината, че не съм направила нищо нередно... имам предвид за Адам, че сме нарушили поне пет училищни правила си го знаех. Но, по дяволите, трябваше да кажа нещо. Съсредоточих се върху момента сега и коментара, че ще извести Вазовски, което щеше да доведе до много проблеми на Николас. Пък и можеше да каже на Озера, а аз нямаше да го позволя. Със същия успех можеше просто да кажа на Ник да отиде да ме изпорти за отварата, но аз му отворих банята именно, за да не си навлека наказание.... а сега най-добрата ни приятелка щеше да ни прати по дяволите.
-Не! - викнах аз и отидох до ръба на басейна. -Кат, не прави това! Ще ти обясня всичко! Само ме изслушай моля те. И заради добрите стари времена... о, остави ги, сигурно ме мразиш в момента, така че... Не можеш да ни изкажеш на Вазовски или на Озера, или на който и да е. Недей. Остават ми няколко месеца и завършвам, шест години се мъча да нямам черни точки в досието, моля те, поне затова недей! А Ашбри... Той искаше просто да се позабавлява. Аз му казах паролата и аз отворих банята. Доброволно. Не заслужава наказание до края на учебната година заради това!
-Не заслужава наказание?! Аз съм префект, Анеля, трябва да си върша работата! И наказанието няма да е само за него, ами и за теб. - викна Кат, която както винаги с две изречения казваше много повече, отколкото аз с безбройните си тиради.
Едва си затворих устата и въздъхнах. Не знаех много какви ги бъбря, но паниката в мен винаги си намираше подобен път да избие и нямах никакво намерение да стоя кротко.  Екатерина ми беше бясна, разбирах и нейната гледна точка, но няма значение, трябваше да я спра и успокоя. Обърнах се към Николас, който беше седнал на ръба на басейна, вода се стичаше от тялото му и краката му предизвикваха вълнички в басейна. Очаквах да каже нещо, но той мълчеше. Изгледах го ядосано, но той само ми кимна към Кат и аз разбрах какво има предвид. Даваше ми една минута да говоря аз с най-добрата си приятелка, после щеше да се намеси и той. Без да ми пука, че се разкарвам по бельо излязох от басейна, грабнах разсеяно кърпата, която Ник беше метнал настрани и се загърнах, заставайки виновно пред Екатерина. Гледаше ме така, сякаш не ме познава. Сигурно в момента се чудеше коя съм. Тя го каза, вярваше, че съм отговорна, а аз самата наруших много правила, които засягат и самата нея. И тя можеше да си изпати, че ми е казала паролата. Но не, на Анеля Денвърли, която само се интересуваше дали е достатъчно готина за компанията на някакъв почти непознат и се кикотеше и играеше като пет годишна в мехурчетата, не й пукаше какво точно прави и кого ще прецака.
В крайна сметка прецаках себе си. И още се прецаквам. Как, за Бога, се забърках тук?!
-Виж, Кат... - започнах аз, но не знаех какво точно да кажа.
Огледах се и се пресегнах да затворя вратата. Избутах Кат малко напред, въпреки че тя не искаше да помръдне, но нямаше да позволя на още някой да надникне и да се намеси в нашата малка сценка. Направо се ужасявах от мисълта, че и Адам може да е бил уведомен от Кат, че има нарушение в банята и той да се появи. Нямаше да издържа на погледа му. Щях да скоча в басейна и да се свия на дъното или да избягам по хавлия в коридорите. За щастие, поне още не виждах възгледи и гаджето ми да изскочи тук и да ме намрази, но пък Катя стоеше тук и трябваше да се оправя с нея. И щях да действам по възможно най-тъпия начин. Избутах я настрани и застанах пред вратата, препречвайки я с тялото си и разпервайки ръце.
-Няма пък. Помисли малко, какво ще донесе това за теб? С мен наистина може да се разправяш, но това вече е между мен и Адам и това, което ти сигурно ще му кажеш, но нека първо ти разясня, че аз и Ник сме само приятели. Дори приятели не сме! Той ще ти потвърди! - посочих към Николас, който изглеждаше развеселен.
-Да, едва я понасям. Твърде скучна е за мен.

-Ето! Чу го! Просто той улови точния момент да ме попита за паролата, а аз бях любопитна да видя наистина ли е толкова яка. Влязохме тук само за да разгледаме, но малко прекалихме. Не очаквахме, че ще я превърнем в детски воден парк. - Отидох до ъгъла на стаята, подсушавайки се разсеяно с кърпата и метнах на Кат един особено нахален поглед, уж небрежно вметвайки: - Пък и ти ми каза паролата, а доколкото знам и това е против правилата. Всички ще загазим ненужно, ако ни изпортиш.
-Точно така, няма смисъл да тревожим целия Хогуортс и безсмилици. - добави и Ник и аз кимнах многоубеждаващо.
Сгънах прилежно кърпата, без да откъсвам поглед от Екатерина, обяснявайки как с магия веднага ще подредим и никой няма да разбере, че сме били тук, а докато навличах дънките си и мантията направо върху мокрите долни дрехи, дрънках уверено как тази баня притежава някаква очарователна магия. Млъкнах най-сетне, когато се изчерпах, и се наведох да си вдигна останалите дрехи. Видях бутилката Феликс Фелицис и се разколебах. Заради нея бе станало всичко, но мисля, че бях доволна, че ме вкара тук. Успях за малко да се отърся от стреса и да усетя детския си весел дух, който за съжаление дълго бях крила. Какво толкова се бях тревожела за тази трансфигурация? Дори и да нямах отлична оценка там, пак щях да стана отличничка на випуска, защото по-другите предмети бях перфектна. Нямаше да мамя, за да се преструвам на съвършена пред себе си. Усетих, че Николас ме гледа и завъртях леко глава към него. Той хвърли бърз поглед към отварата и поклати глава. Свих устни и наведох глава, оставяйки косата да ме скрие за миг. Не знам, не знам какво да правя. Въздъхнах и вдигнах дрехите си, заедно с увитото в тях шишенце и се завъртях. Екатерина изглежда се колебаеше. О, нямаше да кисна тук цял ден.
-Ставай, Ашбри, обличай се. Кажи ми, че знаеш някоя магия и си носиш пръчката? Ще излезем тримата от тук, а само Русалката ще знае какво се е случило. Съгласни ли сте? Моля ви. - погледнах първо Кат, която бе хванала дръжката на вратата, и Николас, който с мъка се отдалечи от басейна, сякаш тази раздяла му разбива сърцето.
Не го винях. Дори не можахме да направим втора водна бомба. Вярно, почти се удавихме, и за да се разкарат тези мехурчета ще са нужни доста заклинания, но забавлението винаги може да е и повече, и по-добро. И в такъв момент аз мислех такива неща... О, ясно е. Едно момче, което най-вероятно нямаше да ми проговори никога повече, след като излезем от тук, и което ме изманипулира опитно, за да му изпълня желание, всъщност ми даде много. Щях да върна Феликс Фелицис в хранилището още сега, само да останех сама.
Върнете се в началото Go down
Николас Ашбри
Бунтарят (Николас Ашбри)
Бунтарят (Николас Ашбри)
Николас Ашбри

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: По някое време, делничен тъп скучен ден   По някое време, делничен тъп скучен ден - Page 2 EmptyПон Мар 02, 2015 8:35 pm

Анеля ни сподели една хубавичка житейска история за промяната и дрън-дрън, как е извлякла най-хубавото от лоша ситуация, но да бъдем честни, само аз се строгнах. Николас – изобщо. А и как да станеше, като нямаше достъп до мислите на Денвърли. Момчето чуваше само отчаяните й молби към онази… как се казваше… Катрина? И после сърдитото й тропане… Брей, не очакваше рейвънката да реагира толквоа смело. Браво, момиче. Май наистина я беше понаучил на това-онова. Добре де, сама се беше научила, но той бе доста голям… мълчалив фактор за това.
- Анеля, не разбираш ли… Провинението ви е толкова сериозно… А относно цялата тази ситуация – вече казах, ще поговорим по-късно. – Онази мацка гледаше бая измъчено, сякаш водеше някаква вътрешна борба. Продължаваше да е със скръстени ръце и хич не изглеждаше податлива, колкото и нещастно да изглеждаше приятелката й.
- О, хубаво, де, голяма работа. – Обади се най-после Ашбри, виждайки, че скоро рейвънките няма да се разберат. Тъкмо излизаше зад един параван по дънки и с кърпа в ръка, която въртеше разсеяно и тя се увиваше и развиваше около ръкат му. Момичетата го зяпнаха, а Ник пристъпваше към тях с най-спокойната походка, която можеше да съществува, докато ти е студено на стъпалата. Хвърляше тайничко по някой поглед на все още пълния басейн. – Кажи на Вазовски, че аз съм го направил – че сам съм влязъл тук и си ме заварила без нея. Не я намесвай. Нали ти е приятелка? Недей, че като я гледам съвсем ще изтеряса. Поемам вината за всичко изцяло върху себе си.
Анеля го гледаше невярващо. И той можеше да я гледа по същия начин. За него също бе непонятно защо до преди малко го защитаваше и се опитваше да убеди Катя да не го издава. Ако ситуацията представляваше чак толкова гигантски проблем, Николас щеше да си вземе и за двамата. Най-много да го накажеха да чисти и да отнемеха някоя-друга точка от Хафълпаф. Майкъл щеше да помрънк и толкоз. Догодина провиненията му щяха да се… рестартират. Ново начало. Ама голяма драма за едно пяна-парти.
Николас се беше поразсеял и осъзна, че Анеля го убеждава, че не е честно да направи такава жертва и бла-бла. Отиде и я хвана за раменете.
- Анельо. Няма. Проблем. Наистина. Разберете си се вие двете, че явно има голям проблем за вас, аз съм лесен. – Погледна Катрин, която го гледаше с доста стабилна неприязъм и повдигна вежди срещу нея – Не бъди лоша, нали някой ще получи наказание все пак? Плюс това префектите сами сте си виновни, че криете такова блажено удоволствие от останалия свят…
Може би без последното щеше да постигне някакъв ефект. Тъй като се опасяваше, че погледът на префектката щеше да се вреже в кожата му, се врътна на пети и отдалечи от момичетата, заемайки се с изсушаването на косата си и прибирането на дрехите. Оп, всъщност не можеше да излезе гол до кръста, така че трябваше да си метне поне мантията отгоре. А относно неразборията… Защо пък той да трябваше да се сети за заклинание? Нали Денвърли беше отличничката?
Облече си останалите дрехи и застана пред ръба на басейна. Всичката тази вода… Не можеше ли да подходи по-креативно?
- Акцио… тапа… на дъно? – Явно работеше и така. Блесна светлина и след миг от дъното на басейна изскочи запушалката, която държеше канала затворен. Никоасл се наведе, за да не му отнесе главата. Веднага басейнът започна да се отпушва и водата малко по малко взе да намалява нивото си. Умничкият той. Огледа мокрите локви наоколо. Това пък какс е очакваше да го изчисти…
- Хей, префектката – как го чистите това? – Посочи с пръст моркия, хлъзгав под.
- Ние не цапаме така! – Отсече русокоската, а Ашбри наведе глава невярващо.
- О, стига де, не е нужно да се правиш.
- Просто излизайте. Сега.
Николас послушно тръгна да се изнизва от помещението и видя с периферното си зрение, че Анеля погледна умолително към приятелката си преди да го последва. Колко съкрушена изглеждаше. Ник дори не се бе досетил, че проблемът беше заради това, че префектката ги завари вкопчени един в друг. Изобщо не беше така, както звучеше.
Петокурсникът се узова в коридора и му скимна да се зачуди как подобаваше да се разделят. Най-вероятно след като се окопитеше, Денвърли щеше да осъзнае, че вината е изцяло на Ашбри и да му бъде бясна. Поне 2-3 седмици би казъл. Ох, а колко ли щеше да си отнесе за случката? Едно проникване в банята… цели пет нарушени правила? Изхвърляха се… Може пък Катя да се смилеше над него. И над двамата всъщност. Идешему единствено да потупа Анеля утешително. Погледна я и се подсмихна:
- Извинявай. Дано светът не свърши в крайна сметка. – Не изчака отговор, ами вкара ръце в джобовете си и пое по коридора. – Сбогом, Денвърли.
Бяха се разбрали – щяха да забравят тази случка. И двамата ги устройваше. Поне нямаше да се чуди дали се налага да я поздрави, когато се разминеха по коридорите.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content



Профил
ПисанеЗаглавие: Re: По някое време, делничен тъп скучен ден   По някое време, делничен тъп скучен ден - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 

По някое време, делничен тъп скучен ден

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

 Similar topics

-
» Някъде по някое време

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Hogwarts School of Witchcraft and Wizard :: And some more ... :: Друго :: Бъдеще-