Hogwarts School of Witchcraft and Wizard
Древни руни 1fpiy Заповядайте в един невероятен свят изпълнен с магия и вълшебство. Форум за малки и големи направен по неповторимите книги на Дж.К.Роулинг,а именно "Хари Потър".Гмурнете се в света на магьосниците и се присъединете към нас за новата учебна година в "Хогуортс".А при кой ли ще отиде купата на домовете...предстои да разберем.
Hogwarts School of Witchcraft and Wizard
Древни руни 1fpiy Заповядайте в един невероятен свят изпълнен с магия и вълшебство. Форум за малки и големи направен по неповторимите книги на Дж.К.Роулинг,а именно "Хари Потър".Гмурнете се в света на магьосниците и се присъединете към нас за новата учебна година в "Хогуортс".А при кой ли ще отиде купата на домовете...предстои да разберем.

Hogwarts School of Witchcraft and Wizard RPG forum BG
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВходВлез като PR
Гласувайте за нас :)
BGtop
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Мегара и Посейдон, Перла в Океан от чувства. [РП на тема Боговете на Олимп]
Древни руни EmptyСъб Авг 13, 2016 2:22 pm by Екатерина Дейвидс-Муур

» Разпределение (РП)
Древни руни EmptyВто Апр 05, 2016 9:16 am by Джон Картър

» Разпределителен тест
Древни руни EmptyПет Апр 01, 2016 7:07 pm by Джон Картър

» Заети ликове
Древни руни EmptyЧет Мар 17, 2016 3:10 pm by Вивиaнa Гровънър

» Before 1 week
Древни руни EmptyСря Яну 20, 2016 11:15 am by Рок Хауърд

» Търся си семейство,приятели,врагове,etc...
Древни руни EmptyПон Яну 18, 2016 12:03 am by Рок Хауърд

» Спам на воля :)
Древни руни EmptyПон Дек 28, 2015 10:20 am by Афродита Найт

» №007
Древни руни EmptyСря Ное 11, 2015 10:50 am by Liam Shadow

» Liam Shadow
Древни руни EmptyСря Ное 11, 2015 10:30 am by Liam Shadow

Точки на домовете
- 320
- 1340
- 1280
- 780

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 6 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 6 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 71, на Сря Яну 01, 2014 8:05 pm
Статистика
Имаме 423 регистрирани потребители
Най-новият потребител е Sandwich

Нашите потребители са написали 22572 мнения in 1538 subjects
Slideout 1
Полезни неща за новодошлите и не само:

Share
 

 Древни руни

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Кристиан Озера
Директор и отговорник за "Рейвънклоу"
Директор и отговорник за
Кристиан Озера

Профил
ПисанеЗаглавие: Древни руни   Древни руни EmptyЧет Авг 15, 2013 7:13 pm

Древни руни DADA

Учебната програма включва изучаване на древните букви руни и работа с различни рунически речници и преводи. Предмета започва да се изучава в трети курс.


Руните са най-древната германска писменост, разпространена най-вече сред скандинавските народи, представляваща “букви” от прави и начупени линии.
Върнете се в началото Go down
https://hogwarts-magic-rpg.bulgarianforum.net
Гост
Гост
avatar

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: Древни руни   Древни руни EmptyЧет Ное 28, 2013 2:56 pm

Шести Курс
Учениците от шести курс вече бяха насядали по местата си и шумно жужаха и разискваха кой ще бъде новият им учител по Древни Руни. Минаха една, пет, десет минути. Нямаше преподавател. Кой нормален учител би закъснял? И то за първия си час!
Изведнъж, от нищото зад катедрата се появи синя телефонна кабина. Съвсем обикновена телефонна кабина. От нея излезе един човек, като оправяше папионката си. Той заговори тихо, но когато отвори уста, всички ученици замлъкнаха.
-Здравейте ученици.-поздрави той, след което посочи с магическата си пръчка тебешира и го насочи към дъската, изписвайки с остри и неравно букви "Джулиън Де Вил". Учителят си знаеше, че на ръка нямаше да го напише кой знае колко по-добре. Той не преподаваше толкова с писане, колкото с диктуване и устно изпитване.-Аз съм вашият нов учител по Древни руни. И както виждате на дъската,въпреки че не бива да разчитате много на моя краснопис, името ми е Джулиън Де Вил. Ще ви помоля да се обръщате с мен или с "господине", или с "Професор Де Вил", или с "Докторе". Други обръщения не толерирам. За ваше щастие, няма да давам много тестове. Но сега, тъй като е началото на годината, ще дам едно малко тестче, за да видя какво сте научили. За теста ще е добре да си прочетете от учебника страници 3, 5 и 16. И за следващия час ще ви искам подготвени. Няма да ви товаря с много домашни, защото знам, че имате и по-важни предмети, но ще искам да знаете това, което ви преподавам. Благодаря ви за вниманието.
Звънеца удари, учениците се разотидоха и Джулиън остана сам. Той седна зад бюрото си, опря крака върху масата и огледа кабинета си. Щеше да започне отново. На чисто.


/ако искате, пишете тук рп-то за часа/
Върнете се в началото Go down
Джесамин Лъвлейс
Слидерин
Слидерин
Джесамин Лъвлейс

Профил
ПисанеЗаглавие: Re: Древни руни   Древни руни EmptyСря Сеп 03, 2014 3:38 pm

Беше първият час за годината по древни руни. Уважавах предмета, но вече имахме нов учител. Честно казано не знаех дали да се радвам или притеснявам. Говорих с няколко ученици от 6-ти курс, които ми разказаха за него. Професор Джулиян Де Вил, наричащ себе си Доктора, излязъл от някаква... синя кабина? Първо подозирах, че шесторкурсниците са яли нещо развалено, но дойде време и за моя час...
 Влязох в стаята и седнах. Наистина имаше синя полицейска кабина до бюрото, но "Докторът" го нямаше. Часът започна и той влезе. Урокът протече много интересно. За начало се представи на нас както се представи и на 6-ти курс, но без ефектното появяване.
-Той е ненормален - прошепнах на една приятелка.
-Да, виждам - отвърна ми тя.
 Погледа ми още бе върху него.
-Харесва ми - добавих след няколко секунди.
 Наистина си беше странен, но не в лошия смисъл. Със сигурност бе по-добър от стария ни учител и щеше да ни научи на доста неща. Пък и дрехите му са били модерни по времето на баба ми, което още повече ме зарадва.
 Тя ме погледна странно и пак се обърна напред.
-Е, съжалявам, че ти разбираш само от спортисти - измъмрих аз и също се обърнах напред.
 Усетих как ме погледна накриво, но това само ме накара да се усмихна. След около пет минути професорът ни даде тест. Аз го приключих бързо, езиците ми се отдаваха. Часът сякаш мина за по-кратко от преди. Наистина се зарадвах като разбрах, че до края на годината ще ни преподава по древни руни.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content



Профил
ПисанеЗаглавие: Re: Древни руни   Древни руни Empty

Върнете се в началото Go down
 

Древни руни

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Hogwarts School of Witchcraft and Wizard :: Хогуортс и неговите околности :: Училището :: Класни стаи :: Древни руни-